Jsem…
Šerák, samec rysa ostrovida. V olomoucké ZOO mě odchovali a odtud jsem se dostal do Záchranné stanice Pasíčka. Mé jméno Šerák pochází z názvu hory v Jeseníkách a také druhu piva z Pivovaru Holba :-)
Víte, že?
...jsem největší kočkovitá šelma Evropy?
...mým charakteristickým znakem jsou černé chomáčky chlupů na uších a černý konec krátkého ocasu?
...jsem dobře připraven na tuhou zimu - mám tlapy místo sněžnic?
...lovím hlavně srnčí a mufloní zvěř, drobné hlodavce a zajíce, mláďata divokých prasat, lišky?
...pomáhám tak lesníkům s přemnoženou srnčí zvěří. Většinou ulovím slabé a nemocné kusy.
Přirozené prostředí:
ADOPTIVNÍ RODIČE: